Atrakcje - Polski Dakar

Polski Dakar

Polski Dakar to zawody Cross Country, podczas których zawodnicy ścigają się na plaży między Łazami a Mielnem. W zawodach biorą udział amatorzy oraz zawodnicy z czołówki polskiego CC . Klub zapewnia odpowiednie przeszkolenie dla amatorów przed pierwszym udziałem w zawodach.

Wszyscy maniacy Cross Country mieli okazję w maju wziąć udział imprezie zatutułowanej "Polski Dakar 2009". Zawody odbyły sie na plaży między Łazami a Mielnem. Podczas zawodów wszyscy amatorzy mają okazję zdobyć licencję B uprawniającą do startów w Pucharze Polski. 

"Polski Dakar" jest skierowany do wszystkich, którzy chcą rywalizować w CC: amatorów, licencjonowanych zawodników, młodzieży, osób po 40 roku życia. Ta impreza popularyzuje CC w naszym kraju, a jej organizatorom zależy na stworzeniu przyjaznej atmosfery.

W zawodach mogą brac udział zawodnicy na quadach i motorach, odpowiednie kategorie dzielą zawodników wg. posiadanego sprzętu, oraz tego czy zawodnik jest amatorem czy posiada licencję.

"Polski Dakar" to kręta 8 kilometrowa pętla biegnąca po piaskach polskiej plaży.  Na trasie czekały na zawodników mordercze zakręty, skoki, przejazdy przez wydmy oraz betonowy odcinek prowadzący przez stary bunkier.

W zawodach wzięli udział zawodnicy z polskiej czołówki Cross Country oraz Enduro, a także zawodnicy Niemiec, Danii i Szwecji. Ambicją organizatorów jest stworzenie zawodów podobnych do Le Touquet rozgrywanych we Francji - bierze w ni ch udział cała czołówka  Cross Country z Europy.

Organizatorom polskich zawodów życzymy samych dobrych imprez oraz przebicia francuskiego Le Touquet.

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.