Atrakcje - Na szlaku

Na szlaku

Będąc w gminie Mielno warto poświęcić czas na aktywny wypoczynek. Przez gminę prowadzą szlaki piesze i rowerowe. Wędrując nimi nie tylko poprawi się nasza kondycja i zdrowie, znikną zbędne kilogramy, ale także będziemy mieli niepowtarzalną okazję do podziwiania piękna okolicy. 

Szlak nadmorski to czerwony szlak pieszy, prowadzi przez tereny nadmorskie i plaże. Jest częścią Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9, który swój początek ma we Francji, a kończy się w Braniewie. Na terenie gminy Mielno biegnie przez następujące miejscowości: Pleśna – Gąski Latarnia – Sarbinowo – Chłopy – Mielno – Unieście – Łazy - Dąbki.

Szlak rowerowy nadmorski czerwony,  ma długość 45 kilometrów. Przebiega pasem nadmorskim i południowym brzegiem jeziora Jamno. Jego trasa to: Pleśna – Gąski Latarnia – Sarbinowo – Chłopy – Mielno – Strzeżenie – Dobiesławiec – Mścice – Jamno – Łabusz – Osieki Kosz. – Rzepkowo-Iwięciono – Bielkowo.

Drugi szlak rowerowy niebieski, to tzw. Szlak Pałaców. To atrakcyjna propozycja nie tylko dla miłośników historii. Biegnie obok pałaców w Strzekęcinie, Nosowie, Parsowie, a następnie obok elektrowni wodnych wybudowanych w minionym wieku w Niedalinie i Rosnowie, kończy się przy latarni morskiej w Gąskach. Dla tych, którzy lubią piesze wędrówki można polecić aleję lipową prowadzącą z Mielna do Mielenka. Szpaler ponad 150 – letnich lip poprowadzi cienistą aleją każdego wędrowca do celu. 

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.