Atrakcje - Muzeum w Koszalinie

Muzeum w Koszalinie

Interesujesz się historią pomorza, słowian i zastanawiasz się jak w średniowieczu wyglądały te tereny? Doskonale - wypoczynek w Mielnie bądź Unieściu, to okazja do odwiedzenia koszalińskiego muzeum, które przybliży wam losy tcyh terenów oraz zobrazuje jak żyli kiedyś rybacy.

W Unieściu działa nieduży port rybacki, który obrazuje jak kiedys pracowali rybacy. Rybacy w Unieściu nie mają portu do którego mogą wpływać i cumować bezpiecznie w zatoczce. Tutaj wszystko odbywa się jak przed laty. Kutry rybackie wyciągane są bezpośrednio na plażę za pomocą potężnych lin, które ściągają specjalne holowniki obetonowane kilkadziesiąt metrów od brzegu morza.

To tylko początek historii tego regionu, jeżeli chcecie zobaczyc jak wyglądało kiedys życie rybaków, to zapraszamy wszystkich do Muzeum w Koszalinie. Na jego terenie znajduje się muzeum entograficzne, które przedstawia autentyczne chaty rybackie z ich wyposażeniem.

Część etnograficzna należy do koszalińskiego muzeum, którte przedstawia historię regionu w nieco szerszym kontekście. Dowiecie sie tutaj, kto na przestrzeni wieków zamieszkiwał te tereny i kto nimi władał.

Oglądać możemy stare pocztówki, grafik oraz miekiety przedstawiające średniowieczny Koszalin. Na terenie muzeum organizowane są wystawy tymczasowe, podczas naszych odwiedzin, była wystawa poświęcona Solidarności.

Jeżeli lubicie historię i  macie ochotę dowiedzieć czegoś więcej niż kilka prostych informacji z przewodnika, to wsiadajcie w samochód, bąź busika i kierujcie się w stronę koszalińskiego muzeum. Odległość to tylko13 km, więc podróż nie powinna zająć Wam  więcej niż 25 minut.  A więc miłego zwiedzania :)

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.